Blogs

OK2BX na QO-100

Tagged:

Pracuji od léta 2019 na tomto převaděči a mám již několik desítek pěkných QSO.

Na NB transporder při RX používám parabolu 60cm s LNB GSC101 a vyměněným Xtalem za TCXO 25 MHz s 1.8V napájením, dále USB klíčenku RTL 2832 New generation s TCXO 0.5ppm (světlezelené provedení). Mezi LNB a klíčenkou je 4obvodový filtr na MF 739 MHz a 10 dB útlum. Je to nutné, LNB má dosti velkou výst. úroveň na 739 MHz. SW je SDR conzole Ver. 3.021.

Krystaly z armádního výprodeje

Tagged:

Nedávno jsem nakoupil ve výprodeji sadu 17ti skleněných krystalů.

A1 MMC 2015 - OK1RIG

Tagged:

Opět po roce jsme se rozhodli zúčastnit A1 kontestu a rozdat závodníkům pár bodů. Použili jsme zase rig Icom706 na maximální výkon. Anténa tentokrát 6 elementů yagi. Normálně by se dalo dělat pěkné DXy, ale po dlouhém čase jsem slyšel na 144MHz i Ludvíka OK2BDS a to mnohem více, než bych si přál. Nakonec všechna spojení navázána S&P.

Cleaning MMVARI ADIF

Tagged:

My dad use old good MMVARI for digi modes and he has his logbook there too. I like simple straightforward user interface with possibility of user scripting. Only difficulty of that old version of MMVARI is that output ADIF file which does not meet standards of ADIF file.

I made simple python script to correct it. PSK MODE is transformed into PSK31 (no other modes used). When there is not BAND specified, it does mean, it is 4m band. In this case it tries grab frequency from COMMENT field.

Etherkit stavebnice Si5351A

Tagged:

Etherkit (Jason NT7S), který se zabývá vývojem Open source radioamatérských stavebnic včera spustil “crowdfunding” kampaň na pomoc při financovaní jeho stavebnice Si5351A Breakout Board. “Crowdfunding” je způsob podpory, kdy široká veřejnost pomůže s realizaci představeného projektu finanční podporou, ještě před jeho vlastní výrobou.

Active CW stations WW Oct-Dec 2014

Tagged:
After analysis of Czech active hams on CW, I got idea to modify script and do world wide overview. I have still data downloaded from RBN.

Aktivní OK stanice 10-12/2014

Tagged:

Tak si tak pročítám OKLIST a zaujalo mě filozofování OK3AA a OK2PDN kolik by mohlo být aktivních OK stanic na CW. V dnešní době skimmerů by to neměl být až tak velký problém zjistit, říkám si. Stáhnul jsem RBN data za poslední kvartál 2014, hodil do stroje a vyfiltroval OK na CW v pásmech 160m-10m.

Výsledkem jsou hrubé počty zachycení každým skimerem na světě, takže to nesvedčí o tom jak byl kdo aktivni, ale jak intenzivní výkon dokázal po světě vyprodukovat(hlavně během závodů)..

CW přijímač na 7MHz

Tagged:

Nedávno jsem našel v šuplíčku IO LA1135. Tento obvod dle datasheetu je určený pro středovlnný stereofonní přijímač. Jak v Japonsku nebo ve východní Asii provozují stereo na SV jsem nezkoumal, zato tento IO jsem podrobil důkladné analýze. V konečném řešení byl využitý oscilátor, směšovač a mezifrekvenční stupeň, obvod detektoru a AGC jsem zatím nezapojil.

Oscilátor je použitý klasický VXO s krystalem 11059, napájený z vnitřního stabilizátoru IO. Pro přizpůsobení do IO je řešen vstup širokopásmovým transformátorem z TV zásuvky UZK05 nebo UZP13.

CQ WW CW 2014 - OK1RIG

Tagged:

Weather was pretty awful during that weekend. Temperature was around 0°C, overcast with low clouds. It was freezing during nights and temperature dropped slightly bellow zero and all got frozen, better stay at home.

Due the weather conditions antenna did not cooperate too much. All bands except 10m had very bad SWR. So, decision was made and on Saturday morning I looked on 10m. Band scope indicated a lot of activities there.

A1 MMC 2014 - OK1RIG

Tagged:
ok2bx_a1_mmc
OK2BX after successful antenna installation
Syndicate content