Stavba QRP CW TRX AS-80 3,5MHz dle OM3TY

Tagged:

Minulý rok v zimě jsem surfoval na internetu a při tom objevil pěkné zapojení QRP TRXu od Šaňa OM3TY.

Toto se mně velice zalíbilo hlavně z technického pohledu. Šaňo zde řeší základní parametry jako je selektivita, citlivost RXu a stabilitu TXu. Pravda, zapojení je náročnější a je doslova ušito na univerzálním tišťáku. To muselo dát práce, říkám si a v návalu dalších činností jsem projekt odložil na neurčito.

V srpnu 2009 jsem na holickém hamfestu autora i s dalšími kamarády potkal. Setkání bylo samozřejmě vřelé tak jak je na obrázku.

Domluvil jsem tedy tišťáček na AS-80 a nakoupil několik tranzistorů. No a nakonec jsme zakončili stretnutie Pod Břízkami..

Tak tedy došla po čase zásilka s deskou, nakoupil jsem ještě doporučené cívečky a IO, pohledal po deskách zbylé tranzistory, Xtaly a pustil jsem se před vánocemi do díla.

Pracoval jsem v rámci mých možností po večerech tak asi 20 dní. Nejvíce práce bylo s převíjením cívek. To mně zabralo asi tak 3 zimní večery :-). Byla to doopravdy titěrná práce pro otrlé jedince a silné nervy. Možná ženské ručičky by tuto zodpovědnou práci zvládly rychleji. Příště řeknu té “mé” a třeba se už nebude tolik vyptávat, co vlastně v té dílně pořád dělám..

No a někdy v lednu na HA contest jsem šášové destičce vdechnul život.

Líbí se Vám jak pěkně hraje? Napište mně, rád Vám odpovím.

Zbývá ještě dokončit mechaniku a digi stupnici s elbugem. Ale o tom až někdy příště.

Zdeněk OK2BX