Setkání příznivců QRP - Chrudim 2010

Tagged:

Delší dobu nás přitahuje myšlenka QRP techniky a provozu. Nedávno jsem postavil AS-80 CW transceiver z dílny Alexe OM3TY. Byli jsme oba poprvé nadšeni, jak pěkně poslouchá. Už dříve jsme věděli, že se nadšenci QRP schází každý rok v březnu v chrudimském domě techniky a sportu. Letos jsme si řekli, že u toho musíme být i za cenu, že tam pojedeme jen na chvilku v pátek večer.

Nezklamali jsme se. Setkali jsme se s radioamatéry, co něco umí, dal jsem rozhovor s Alexem OM3TY a Milanem OK1IF. Výstavka rádieček “QRPítek” byla úžasná.

Zaujali nás také naši polští přátelé Waldek 3Z6AEF a Ryszard SP6IFN. Bavili jsme se o technice i provozu QRP na KV pásmech. Nakonec jsem neodolal a koupil jsem od Riszarda osazený tišták bez cívek a s digitální stupnicí LIBRA-40. Několik chvil před tím jsem od Alexe OM3TY nakoupil rozpracované TRXy AQUARIUSe a TYFONa. No musel jsem si od synátora vyslechnout štiplavé poznámky o tom, že toho mám nakoupeno ještě málo. QRPítek ale není nikdy dost, a tak budou ve verzích na pásma 30m a 20m. Možná se někdy rozhodnu udělat i TRX na 17m, ale to bude moje koncepce s vlastním KNOW HOW. Vždyť jsme to tak dělali celá léta, každý dovedný ham si za “dob hlubokého míru” přece stavěl své zařízení sám. Mně to není cizí a baví mně to stále..

Pořadatelé připravili guláš přímo v ceně návštěvy lékařské ordinace a pivko gambáč za třetinu. Co víc si jestě přát?.. Jen poděkovat za přivítání a pohoštění, SP přátelům za pozvání na jejich QRP werksztaty a zase příští rok přijet, byly to pro nás pěkné zážitky.

Zdeněk a Tomáš  – www.bxhome.org