Radioamatérské setkání Holice 2010

Tagged:

Rok se s rokem sešel, prázdniny jsou u konce a je tu setkání v Holicích. Poslední ročníky jezdím se synem již v pátek, poněvadž je v areálu volněji. Většina HAMs jezdí v sobotu a také letošní předpověď počasí nebyla na sobotu vůbec příznivá. Poslední léta je v pátek vždy lepší WX.

Tak jsme z domu vypadli asi v 7:30 a na místo setkání dorazili v 10 hodin. První návštěva byla ve stánku ČRK, vyrovnat klubovní příspěvek a předat vypsané QSL lístky pro expedici přes QSL službu. V hale jsme potom prohlédli stánky firem a pak si prošli blešák. Nic moc nás zde neoslovilo. Dále jsme navšívili stánek u Šaňa OM3TY, který nabízel dobrý sortiment věcí, které byly pro mně zajímavé. Celkem dobře jsme poobchodovali a nechali mu nějakou tu korunku na čerstvé rohlíky. Nakonec byl tradiční závěr pod břízkami, posilnění guláškem, klobáskou a pivečkem.

Jako vždy, v Holicích bylo dost známých tváří a kamarádů se kterými jsme pokecali právě u pivečka. Jedním z nich byl Ivoš OK2BGW. Povídali jsme o provozu na 4 metrech a budoucnosti tohoto experimentálního pásma. V poledne se zatáhlo a začalo pršet, ale v ratejně pod břízkami bylo stále sucho a tak to škaredé počasí nikomu z nás nevadilo. Snad jen prodejcům, kteří narychlo své haraburdí prikrývali igelity a kdoví čím vším..

Protože pršet nepřestávalo, tak se zatroubilo na ústup i s Ivošem, který byl po cestě domů vyexpedován přímo na nádraží v Ostrově nad Oslavou. Domů jsme dojeli v 17 hodin.

Později jsem z ohlasů na pásmu vytušil, že letošní pátek byl lepší, než sobota. Hodně HAMs a příznivců radioamatérského hobby kvůli špatnému počasí, druhý den, vlastně od rodinného krbu ani paty nevytáhli.

Comments

Jo byl jsem tam v sobotu a

Jo byl jsem tam v sobotu a stalo to za h..o, jsem se zarek ze uz do Holic nepojedu. Navic se z toho stal pro organizatory superbyznys kterej vydalava i na duchocich, ale to je dnesni Cesko...

Libore. nejezdi do Holic, je

Libore.
nejezdi do Holic, je to superbyznys a i to pivo je drahé. Opravdu nejezdi.

Jirka