Anglická konverzace

Tagged:

Tak jak lidem v Československu před časem křížila cestu Ruština, dnes se situace úplně změnila a Angličtina je i u nás, ve světě a hlavně na internetu, jazykem číslo jedna. Mě se tento jazyk od malička líbil a tak se jej učím, víceméně sám, od dob mého působení na střední škole.

Účastnil jsem se také různých lekcí a kurzů, ale nikdy mě tento způsob moc neoslovil. Určitě jsem se tam naučil základy gramatiky a základní slovní zásobu. Ovšem, konverzace s ostatními studenty ve skupině nebo českým učitelem mě přišla velice podivná a nikdy mě nevyburcovala k velkým výkonům. Vždycky existuje možnost jak jednoduše a rychle přejít na češtinu a krásně si tak vše vysvětlit a domluvit se.

Častokrát jsem přemýšlel, že by nebylo špatné si “pokecat” anglicky na pásmu, ale ve většině případů spojení skončí na nízké kvalitě signálu a nebo u obvyklého 59, nanejvýš vyhláskováním jména.. Minulý rok jsem měl příležitost osobně se potkat s anglicky mluvícími amatéry a to byl velký impuls k tomu, aspoň trochu vylepšit svoji chabou mluvenou angličtinu. V první chvíli mluvit anglicky byla dřina, ale s přibývajícím časem a alkoholem se to nezdálo již tak obtížné.

S hledáním možnosti konverzovat zadarmo jsem neztrácel čas(poptávka je ohromná, nabídka skromná) a tak jsem zaměřil rovnou na něco komerčního. Doufal jsem, že by snad u nás ve městě přebýval anglicky mluvící člověk a šla by domluvit osobní schůzka, ale na nikoho jsem nenarazil, jen na nabídky ve velkých městech jako Brno nebo Praha. Tak jsem začal hledat nabídky anglické konverzace přes internet, obyčejně přes skype. Myslel jsem, že to nebude problém, možností je relativně dost, nakonec to zabralo několik dnů, než jsem našel.

Laura zareagovala okamžitě a nabídla krátkou zkušební konverzaci a pak už nebylo pochyb. Ani časový posuv mezi USA a ČR není žádný problém, u nás vychází na odpolední nebo večerní hodiny. Skype video hovor přidává hodně na autentičnosti a přitom není třeba vytáhnout paty z domu. Ze začátku jsem měl trochu obavu, že snad nebude o čem hovořit, hned se však tato obava ukázala jako lichá.

Po dlouhé době, jsem našel způsob, jak zábavnou a velice uvolněnou formou oprášit a trochu zdokonalit svoji, nejen mluvenou, angličtinu. Šrocění gramatiky, lekci za lekcí a anglická konverzace s čechy už pro mě holt není… :-)

více o Laurou poskytovaných službách na http://www.improving-english.com/…rsations.htm