QSL lístek od KA0XTT

Tagged:

Krabice od bot se mě už pomalu naplnila došlými lístky, za spojení, které jsem v posledních letech udělal. Některé jsou zajímavé, některé méně. Avšak QSL lístek od KA0XTT se od těch v krabici liší, aspoň teda pro mě.

KA0XTT je v reálném světě americká experimentální volací značka (sufix začíná “X”). Avšak v televizním seriálu Last Man Standing má tuto volací značku “přidělenou” Mike Baxter, kterého hraje herec Tim Allen, u nás znamý ze seriálu Kutil Tim.

No a jak se QSL lístek od KA0XTT dostal ke mě? Na twitteru jsem zahlédl zmínku, jak skupina amerických radioamatérů spontánně plánuje poslat svoje lístky do produkce a zvýšit tak šanci, že právě jejich skončí na zdi v televizním hamshacku KA0XTT. Tak jsem neváhal a přidal i můj “DX” lístek.

Show Last Man Standing se natáčí a zároveň vysílá na stanici ABC. Producentem je John Amodeo, NN6JA, který navrhl, že filmová postava bude i radioamatérem. Seriál lze sledovat třeba na hulu.com ovšem z IP adresy patřící na území USA. Takže my si musíme nějaký pátek ještě počkat než se objeví u nás v TV.

Tím by to pro mě celé skončilo, ale po pár dnech píše Dave, že má pro mě QSL lístek KA0XTT podepsaný od Tima Allena. To mě překvapilo a udělalo velkou radost. A po pár dnech jsem se mohl pokochat osobně i já.