Czech

OK2BX na QO-100

Tagged:

Pracuji od léta 2019 na tomto převaděči a mám již několik desítek pěkných QSO.

Na NB transporder při RX používám parabolu 60cm s LNB GSC101 a vyměněným Xtalem za TCXO 25 MHz s 1.8V napájením, dále USB klíčenku RTL 2832 New generation s TCXO 0.5ppm (světlezelené provedení). Mezi LNB a klíčenkou je 4obvodový filtr na MF 739 MHz a 10 dB útlum. Je to nutné, LNB má dosti velkou výst. úroveň na 739 MHz. SW je SDR conzole Ver. 3.021.

Krystaly z armádního výprodeje

Tagged:

Nedávno jsem nakoupil ve výprodeji sadu 17ti skleněných krystalů.

A1 MMC 2015 - OK1RIG

Tagged:

Opět po roce jsme se rozhodli zúčastnit A1 kontestu a rozdat závodníkům pár bodů. Použili jsme zase rig Icom706 na maximální výkon. Anténa tentokrát 6 elementů yagi. Normálně by se dalo dělat pěkné DXy, ale po dlouhém čase jsem slyšel na 144MHz i Ludvíka OK2BDS a to mnohem více, než bych si přál. Nakonec všechna spojení navázána S&P.

Etherkit stavebnice Si5351A

Tagged:

Etherkit (Jason NT7S), který se zabývá vývojem Open source radioamatérských stavebnic včera spustil “crowdfunding” kampaň na pomoc při financovaní jeho stavebnice Si5351A Breakout Board. “Crowdfunding” je způsob podpory, kdy široká veřejnost pomůže s realizaci představeného projektu finanční podporou, ještě před jeho vlastní výrobou.

Aktivní OK stanice 10-12/2014

Tagged:

Tak si tak pročítám OKLIST a zaujalo mě filozofování OK3AA a OK2PDN kolik by mohlo být aktivních OK stanic na CW. V dnešní době skimmerů by to neměl být až tak velký problém zjistit, říkám si. Stáhnul jsem RBN data za poslední kvartál 2014, hodil do stroje a vyfiltroval OK na CW v pásmech 160m-10m.

Výsledkem jsou hrubé počty zachycení každým skimerem na světě, takže to nesvedčí o tom jak byl kdo aktivni, ale jak intenzivní výkon dokázal po světě vyprodukovat(hlavně během závodů)..

CW přijímač na 7MHz

Tagged:

Nedávno jsem našel v šuplíčku IO LA1135. Tento obvod dle datasheetu je určený pro středovlnný stereofonní přijímač. Jak v Japonsku nebo ve východní Asii provozují stereo na SV jsem nezkoumal, zato tento IO jsem podrobil důkladné analýze. V konečném řešení byl využitý oscilátor, směšovač a mezifrekvenční stupeň, obvod detektoru a AGC jsem zatím nezapojil.

Oscilátor je použitý klasický VXO s krystalem 11059, napájený z vnitřního stabilizátoru IO. Pro přizpůsobení do IO je řešen vstup širokopásmovým transformátorem z TV zásuvky UZK05 nebo UZP13.

A1 MMC 2014 - OK1RIG

Tagged:
ok2bx_a1_mmc
OK2BX after successful antenna installation

Setkaní QRP Chrudim 2014

Tagged:

Tradičně každý rok koncem března pořádá radioklub OK1KCR v Chrudimi setkání HAM příznivců vysílání malých výkonů. Jako každý rok jsme do Chrudimi přijeli v pátek navečer. To probíhá neoficiální část setkání s kamarády, kteří jsou stejně postiženi jako my. Letos byla pořadatelem vyhlášená možnost přespat v sále setkání, tak jsme ji využili.

VHF EU contest 2013 - OK1RIG

Tagged:

Po letní aktivitě ve 4m pásmu jsem doma na střeše vyměnil tříprvkovou anténu na 70 MHz za 5 elementovou na 2m. Jelikož z výroby předchozí antény zbyl materiál na ráhno asi v délce 1,6m bylo rozhodnuto pro stavbu 5ti prvkové YAGI podle DK7ZB ve verzi 50 ohm se symetrizační tlumivkou.

Skript na ARRL DX bulletin

Tagged:

Na konferenci Českého radioklubu, na takzvaném OKLISTu v posledních dnech vyeskalovalo téma o přeposílání ARRL DX bulletinu. Ten je běžně dostupný na webu ARRL, avšak automaticky zasílán jen jeho členům.

Pro mě osobně je v této době buletin nezajímavý dokument a tak jej úspěšně ignoruji.

Syndicate content