Setkaní QRP Chrudim 2014

Tagged:

Tradičně každý rok koncem března pořádá radioklub OK1KCR v Chrudimi setkání HAM příznivců vysílání malých výkonů. Jako každý rok jsme do Chrudimi přijeli v pátek navečer. To probíhá neoficiální část setkání s kamarády, kteří jsou stejně postiženi jako my. Letos byla pořadatelem vyhlášená možnost přespat v sále setkání, tak jsme ji využili.

IMAG0788 IMAG0801

Večerní část setkání probíhaly kuloárové diskuze a nabídka z HAM bazaru Šaňa OM3TY. Odhadem přijelo v pátek asi 25–30 zájemců. Ráno proběhlo vyhodnocení OK QRP závodu a následně Milan OK1IF s Karlem OK1AIJ se ujali losování zúčastněných stanic. Darů od sponzorů bylo dost a tak každý přítomný závodník něco vyhrál. Ti nepřítomni měli smůlu.. Další přednášku o čínském QRP transcievru měl Milan OK1IF. Detailně popisoval koncepci a zkušenosti při práci s tímto TRXem. Přednáška byla vyčerpávající a zřejmě se všem líbila.

IMAG0809 IMAG0804 IMG_7325

Potom se ujal mikrofonu OM6TC a vyprávěl o svých SOTA zážitcích v OM horách. Možná i s přispěním pořadatele vznikla již při této přednášce volná diskuse a tak povídání od OM6TC bylo značně rušeno nezájmem většiny přítomných – to se nám doopravdy nelíbilo. Celkem bylo v sobotní části odhadem přítomno 55–65 Hams.

IMG_7314 IMG_7316

Před polednem jsme se rozloučili a vyjeli zpět k domovu. Po cestě jsme si dali oběd v motorestu Na Skalce a po telefonátu s Markem OK2DL, jsme se dozvědeli, že na Svratouchu v meteostanici je den otevřených dveří, kam Marek s rodinkou také směřoval. Milan OK2AF a jeho kolega p. Paseka nás provedli celou stanicí a ukázali nám ten jejich “kombajn” na měření počasí. Tak se nám toto neplánované zpestření v práci u Milana velmi líbilo a domů jsme nakonec dojeli v 16 hodin.

IMG_7379 IMG_7370

Tomáš ok4bx a Zdeněk ok2bx